تبلیغات

Shia-Art.ir | شیعه آرت - حجاب یادگار فاطمه (سلام الله علیها)

صلوات
    
 
 
به عشق حضرت هادی ، برای حضرت هادی ، فدای حضرت هادی ....
    ویژه ها :

شیعه آرت

هشت سنت غلط ازدواج در نگاه امام خامنه ای

من به همه‌ی مردم در سراسر کشور توصیه می‌کنم که ازدواج‌ها را آسان کنند. بعضی‌ها ازدواج را مشکل می‌کنند. مهریه‌های گران و جهیزیه‌های سنگین ازدواج را مشکل می‌کند... ادامه مطلب

شیعه آرت

چشممان به دست دشمن نباشد

چشممان به دست دشمن نباشد که کِی این تحریم را برمیدارد، کِی فلان نقطه را موافقت میکند؛ به درک! نگاه کنیم ببینیم خودمان چه‌کار میتوانیم بکنیم... ادامه مطلب

شیعه آرت

انتظار رهبری از افسران جوان جنگ نرم ، افزایش سطح معرفت

معرفتهاتان را بالا ببرید. عزیزان من! سقف معرفت خودتان را، سایتهای سیاسی و اوراق روزنامه‌ها و پرسه زدن در سایتهای گوناگون قرار ندهید ... ادامه مطلب

تنها راه حل مشکلات اقتصادی کشور

راه برطرف كردن مشكلات اقتصادى كشور نگاه به بیرون نیست، نگاه به برداشتن تحریم دشمن و مانند اینها نیست ... ادامه مطلب    اطلاعیه ها :
پنجشنبه 20 تیر 1392 ساعت 03:08 ب.ظ | نوشته ‌شده توسط : شیعه آرت | ارسال دیدگاه ()
به بهانه روز ملی حجاب و عفاف.  واقعا کار کردن تو این زمینه هم حوصله زیادی میخواد و هم دقت بالایی. حاصل تبلیغ حجاب با طرح هایی مثل برچسب انرژی و پوسته شکلات و چادر ماشین و ... همین وضعی میشه که داریم میبینیم در واقع بد دفاع کردن خیلی بد تر از دفاع نکردن است.

بهترین راهنمایی ها در مورد نحوه تبلیغ و ترویج حجاب و مبارزه با بدحجابی رو میشه از زبان امام خامنه ای (مدظله) شنید ، خواهش میکنم حتما این چند سطر رو بخونید. در قالب یه سوال و جواب پرسیده شده از ایشون که :

پیش نمایش طرح (کلیک کنید)

حجاب یادگار فاطمه (سلام الله علیها)

دریافت سایز اصلی در ادامه مطلب


سوال : سؤال دردمندانه‌ای وجود دارد که مدّتی است مرا رنج می‌دهد؛ گفتم شاید شما بتوانید جوابی برایش پیدا کنید. روزگاری بود که در بحث نوع حجاب، سؤال می‌شد که «حجابِ برتر» چیست؛ ولی الان مدّت مدیدی است که معضل نوع حجاب و بدحجابی در حال کشانده شدن به بی‌حجابی است و یک سری اندیشه‌های نویی که مخلِ‌ّ مذهب هستند، خیلی زیرکانه و آرام آرام در بین مردم رسوخ می‌کنند و متأسّفانه اثرات خیلی پایداری هم روی اذهان مردم برجای می‌گذارند. شاید من که دانشجو باشم، شرایطی برایم فراهم شده باشد که با این لفظ شعارگونه‌ی «تهاجم فرهنگی» بیشتر آشنا باشم؛ ولی به نظر من مردم عادی نمی‌توانند عمق فاجعه را درک کنند، یعنی واقعاً به آنها آگاهی داده نمی‌شود. به‌نظر حضرت‌عالی با این مسأله چطور باید برخورد جدّی کرد؟ اصلاً چرا هیچ برخورد جدّی در جامعه دیده نمی‌شود؟ آیا باورهای سبزی را که سالها بزرگترهای ما سعی کردند به ما انتقال دهند، می‌شود فقط به بهانه‌ی ایجاد تنوّع و نشاط در روحیه‌ی جوانان زیر سؤال ببریم و همین‌طور خیلی راحت موجّه جلوه دهیم؟

پاسخ امام خامنه ای :  حجابِ برتر که شما اشاره کردید - که مراد همین چادر ایرانیِ خود ماست - حقیقتاً حجاب برتر است؛ هیچ تردیدی در این نباید داشت. البته من هیچ وقت نگفتم که چادر را در جایی اجباری کنند؛ اما همیشه گفته‌ام که چادر یک حجاب ایرانی است و زن ایرانی این را انتخاب کرده و خوب حجابی هم هست و می‌تواند کاملاً حفاظ و حجاب داشته باشد. حالا بعضیها هستند که از هرچه ایرانی و خودی است، ناراحتند و دلشان را می‌زند؛ دلشان می‌خواهد سراغ چیزهایی بروند که از خودی بودن دورتر است! به‌هرحال اگر حجاب را حفظ کنند، باز هم خلاف شرعی انجام نداده‌اند؛ منتها چیز بهتری را از دست داده‌اند.

اما این‌که شما می‌گویید «ما چگونه برخورد کنیم؟» ببینید؛ شما با تبلیغات کار کنید. یعنی همان حربه‌ای را که افراد مورد نظر شما برای سست کردن اعتقاد به حجاب به کار می‌برند، شما هم به کار ببرید. یعنی شما درباره‌ی حجاب بنشینید واقعاً تحقیق کنید، فکر کنید، از لحاظ دینی هم مثلاً درباره‌اش بحث کنید، یا از بحثهایی که شده استفاده کنید. از لحاظ اجتماعی هم روی همین مسأله‌ی کیفیّت حجاب تکیه کنید؛ به ترویج دیدگاه خودتان بپردازید؛ آن چیزی که به نظرتان درست است، آن را بگویید؛ این دغدغه را هم که اینها می‌آیند تمایل به حجاب را در دلِ مردم از بین می‌برند، نداشته باشید؛ حجاب از بین نمی‌رود. البته اگر قدرتی مثل قدرت رضاخانی بالای سرش باشد، یا آن طور که شنیدم در بعضی از کشورها مثل تونس کسی حق ندارد در خیابان با حجاب باشد و اصلاً حقوق بشر هم در این‌جا دیگر مطرح نیست که چرا مردم را مجبور کردید بی‌حجاب باشند - کسانی که مسؤول این چیزها هستند، همین‌طور تماشا می‌کنند و حرفی هم نمی‌زنند! - بالاخره همان کشف حجاب دوران رضاخانی پیش می‌آید؛ اما به مجرّد آن‌که این زور برداشته شود، مردم به سمت حجاب برمی‌گردند.

حجاب، ارزشی است منطبق با طبیعت انسان. برهنگی و حرکت به سمت اختلاطِ هرچه بیشتر دو جنس با یکدیگر و افشاء شدن اینها در مقابل یکدیگر، یک حرکت خلاف طبیعی و خلاف خواست انسانی است. شرع مقدّس اسلام هم برای این حدودی را معیّن و مشخّص کرده و کسانی که معتقد و مؤمن هستند، نمی‌شود که این‌طوری با حجاب برخورد کنند. البته ممکن است کسانی بی‌خبر و بی‌اطّلاع باشند؛ بایستی اینها را با حجاب آشنا کرد. من در همین سالهای اوّلِ انقلاب به‌وضوح دریافتم که بعضی از زنانی که محجّب هستند و خیلی قدر حجاب را نمی‌دانند، اینها اصلاً از حکم حجاب و فلسفه‌ی حجاب و فواید حجاب اطّلاعی ندارند؛ یعنی با اینها کمتر صحبت شده است. البته بعضیها چیزهایی نوشتند؛ سفارش کردیم، کارهایی کردند. الان هم به نظر من همین‌طور است؛ بخصوص در محیط دانشگاه. الحمدللَّه شنیدم که محیط دانشگاه شما، محیط خوبی است. مسؤولان دانشگاه هم، مسؤولان مواظب و مقیدی هستند؛امیدواریم که هرچه هم می‌گذرد، بهتر شود.

در محیط دانشگاه خودتان، در نشریات خودتان، با نشریات زن - که الان در ایران چند نشریه‌ی مربوط به زنان وجود دارد - با دیگر نشریات رایج صحبت کنید، چیزهایی بنویسید، پخش کنید، در جامعه فکر را بپراکنید؛ منتها با استدلال، با منطق. بهترین راه تأمین حجاب هم همین است که با منطق برخورد شود. البته اگر چیزی جزو مقرّرات شد و کسی برخلاف آن مقرّرات رفتار کرد، ممکن است قوانینی وجود داشته باشد که دولت برخورد کند؛ که لابد هم می‌کند. درعین‌حال آن چیزی که در اساس لازم است و مهمتر از همه است، این است که شما ذهن این دختر جوان، یا این زن جوان را - که عمده هم خانمهای جوان هستند - با اهمیت حجاب آشنا کنید؛ یعنی به او تفهیم کنید که حجاب از لحاظ شرعی و از لحاظ منطقی این است. در ذهن او، استدلال صحیح را در مورد رعایت حجاب راسخ کنید. امیدواریم که ان‌شاءاللَّه روزبه‌روز بهتر شود. البته یکی از عواملی هم که در این زمینه تأثیرات منفی دارد، برخی از این فیلمهایی است که بعضی از زندگیهای غربی را در دسترس همه می‌گذارد. اینها در سُست کردن ذهنیّت مردم نسبت به مسأله‌ی حجاب بی‌تأثیر نیست. البته نسبت به پخش این فیلمها هم باید تذکّراتی داده شود.
دریافت سایز اصلی :   DOWNLOAD


اشتراک گذاری در یاهو مسنجر اشتراک گذاری در افسران اشتراک گذاری در گوگل پلاس اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در کلوب اشتراک گذاری در توئیتر   
می توانید دیدگاه خود را بنویسید.
پنجشنبه 19 مرداد 1396 12:16 ب.ظ
این عکس مربوط زینب حسینی در سن 5 سالگی می باشد
پوریا دوشنبه 21 مرداد 1392 05:12 ب.ظ
سلام آقا محمد یه سری به ما بزن ثواب داره :)
پاسخ : سلام علیکم اخوی عزیز ، به روی چشم :)
چادری ها شنبه 19 مرداد 1392 08:42 ق.ظ
سلام
دوست عزیز پوستر شما در بخش قاب تصویر سایت چادری ها منتشر شد. با قرار دادن لینک و لوگو ما در سایت خود از این سایت حمایت کنید.
www.chadoriha.ir
پاسخ : سلا و سپاس
به پاس مطالب خوبیتون در عرصه ای که کمتر بهش پرداخته شده لینک و لوگوی شما قرار گرفت
آسمان چهارشنبه 9 مرداد 1392 02:08 ق.ظ
سلام و خداقوت و تسلیت به مناسبت لیالی قدر و شهدات امیر مومنان حضرت علی علیه السلام
من از طریق وبلاگ گروه فرهنگی ریحان با وب شما آشنا شدم
اگر مایل به تبادل لینک هستید ما رو خبر کنید.
در پناه حضرت حق
پاسخ : سلام علیکم
سپاس از لطف شما
در صورت تمایل لینک کنید و خبر بدید
انتظار پنجشنبه 27 تیر 1392 05:00 ب.ظ
سلام برادر بروزیم
پاسخ : سلام علیکم
به روی چشم ...
جوونمرد دوشنبه 24 تیر 1392 05:44 ب.ظ
سلام
به خانه همدلان هم سری بزن
خونه ای که به حضور شما جوونمردا نیاز داره و ازتون میخواد که چراغ خونه رو همیشه روشن نگه دارید و کمک کنید تا خونه خودتون،پاتوق جوونمردا باشه.
منتظر حضورتون هستم
راستی اگه خونه درویشانه مارو قابل دونستید لینک کنید و بهم خبر بدید تا منم شمارو لینک کنم.
پاسخ : سلام علیکم
در صورت تمایل لینک کنید و خبر بدید
نیمکتـــ یکشنبه 23 تیر 1392 11:27 ب.ظ
سلام
طرح قشنگ بود و از همه قشنگ تر سوال و جواب...
خوشم اومد.
ممنون
پاسخ : سلام علیکم اخوی گرامی
تشکر بابت لطفی که داشتید
آرت دی ال یکشنبه 23 تیر 1392 05:35 ب.ظ
سلام اخوی...
با احترام دعوتید به بازدید از سایت اینجانب
http://artdl.ir
مرجع دانلود پوستر وتصاویر مذهبی
پوسترهای این سایت برای اولین بار در فضای مجازی به نمایش گذاشته میشوند
یاعلی
پاسخ : سلام علیکم
به روی چشم ...
باران یکشنبه 23 تیر 1392 02:48 ب.ظ
سلام
تولد رهــبـــرمــونـــ مبارک
بیو گرافی ایشان
http://baran313.blog.ir
پاسخ : سلام علیکم
خدمت شما هم تبریک
سپاس از دعوت
دلتنگ شقایق شنبه 22 تیر 1392 06:37 ب.ظ
می شود این رمضان موعد فردا باشد
آخرین ماه صیام غم مولا باشد
می شود در شب قدرش به جهان مژده دهند
که همین سال ظهور گل نرگس باشد
السلام علیک یا ابا صالح المهدی
پاسخ : ان شاء الله ...
السلام علیک یا ابا صالح المهدی
saeed شنبه 22 تیر 1392 05:51 ب.ظ
سلام به شما با ارزوی قبولی طاعات و عباداتتون لوگوی شما در وبلگم قرار گرفته شد اگه دوست داشتید لوگو مرا در سایتتون قرار دهید
پاسخ : سلام علیکم
سپاس از لطف شما ، لوگوی شما هم قرار گرفت
حریم خیال شنبه 22 تیر 1392 12:19 ب.ظ
سلام علیکم
بیش از 40 تایپو گرافی برتر از القاب اسما و مناسبتهای مربوط به امیر المونین

برای طراحان ارزشی

http://1nokar.blog.ir/1392/04/21/%D9%81%D8%B1%D9%88%D8%B4-%D9%81%D9%88%D9%82-%D8%A7%D9%84%D8%B9%D8%A7%D8%AF%D9%87
باران جمعه 21 تیر 1392 11:39 ب.ظ
سلام

جانم به قربان چادر زهرا(س)
پاسخ : سلام علیکم
حسین جمعه 21 تیر 1392 02:29 ب.ظ
بسم الله الرحمن الرحیم
سلام
انشاءالله طاعات و عبادات قبول باشه
واقعا قشنگ شده ، آفرین
رنگ بندی هم فوق العاده است

یا علی
پاسخ : سلام بر اخوی گرامی
سپاس از شما ، التماس دعا هم داریم در ماه مهمانی خدا
معبر سایبری فندرسک جمعه 21 تیر 1392 01:05 ب.ظ
سلام احسنت دادا هم طرح خوب وعالی شده و هم متنی که از حضرت آقا گذاشتی. خدا قوت دادا
پاسخ : سلام علیکم اخوی
ممنونم از لطفت
طاعات قبول و التماس دعا
ho590 جمعه 21 تیر 1392 12:05 ب.ظ
سلام.عبادات شما قبول.
مطلب جدید وبلاگ من , یه کلیپ بسیار زیبا و احساسی به نام (نجوای عاشقانه با امام زمان (عج) )به مناسبت اولین جمعه ماه رمضان.
http://www.sarbazeakhar.ir/post/1141
حتمان دانلود و ارسال نظر فراموش نشود.در ضمن در این ماه عزیز ما را نیز در دعاهای خود ,فراموش نفرمایید.
یاعلی درپناه حق
پاسخ : سلام و سپاس
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
آخرین عناوین مطالب

پر بازدید ترین ها :


ویرایش جدید مجموعه تصاویر با کیفیت امام خامنه ای (مد ظله) و امام خمینی (ره)
چشممان به دست دشمن نباشد 
پوستر شهادت حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها)
بلند مرتبه شاهی ز صدر زین افتاد ... رهبرم سید علی 
پوستر ولادت امام حسین، امام سجاد و حضرت اباالفضل العباس (علیهم السلام)

بر سرم نور ولایت مستدام ...
سه ویژگی مجالس عزاداری ماه محرم در نظر امام خامنه ای (مد ظله)    من دیپلمات نیستم ، من انقلابى‌ام ، حرف را صریح و صادقانه میگویم ... سردار شهید حاج ابراهیم همت پهلو ، در ، مادر ... 
پرواز تا کربلا ...

لالایی علی اصغر ...
پوستر : سردار شهید حاج حسین خرازی یک کربلا ببر که حسرت به دل شدم ... 
مجموعه طرح لایه باز ماه محرم ویژه هیأت های عزاداری
السلام علیک یا غریب الغربا ... تقدیم به علیرضا احمدی روشن و آرمیتا رضایی نژاد
 
 
شیعه آرت
 
آمار PageRank